Máte dotaz? Zavolejte +420 776 312 836
Palmy, slunce a moře... i tak může vypadat Anglie

Palmy, slunce a moře... i tak může vypadat Anglie

2020-02-17

Moře, pláže, palmy a sluníčko… také jste si představili Anglii? S největší pravděpodobností ne, ale to jste asi ještě nebyli v nejjižnější a také nejzápadnější části Anglie - v Cornwallu.

                                      Zdroj: Google maps

                                                                                                                                Zdroj: Google maps                                                             

Každý jistě víte, že hlavní město celého Spojeného Království je Londýn, že tam je Big Ben, London Eye, nádherný most Tower Bridge, a že Vás tam s největší pravděpodobností zastihne mlha a déšť. Spojené Království je však mnohem rozmanitější a zajímavější. Pojďte se semnou kouknout na mé typy na výlety po zajímavých a né tak známých místech. Začněme tedy ,,Cornwallem" :)

     

Hrabství Cornwall je pro mne jedno z nejkrásnějších částí Anglie. Možná proto, že jsem tam za celé dva měsíce nepoznala déšť a mlhu, možná proto, že Cornwall byla moje první návštěva Anglie vůbec. 

Cornwall doporučuji návštěvu v létě. V období července a srpna lze porovnat tuto části Anglie jako nejkrásnější jaro u nás. Sluníčko, rozkvetlé keře a kytky, jasně zelená pole. Příroda Vám zde nabízí nejen palmy, ale opravdu nádherné pláže, přístavy a krásná pobřeží. Sluníčko je zde však opravdu zrádné. Je teplo ne však 30-ti stupňové teploty, slunce sem tam pod mrakem a tak se zdá, že není nutné se mazat krémem. Pokud to však neuděláte, tak za 2 dny zjistíte, že jste se spálili a to ani nevíte z čeho :) Nenechte se tedy nachytat. 

Lidé jsou v této oblasti velice vstřícní a milí, vlastně stejně jako v každé mnou poznané části Spojeného Království. Cornwall ale opravdu stojí za Vaši návštěvu. Postupně Vám tedy budu ukazovat nejzajímavější části tohoto hrabství. 

Těším se tedy na další část tohoto poznávacího blogu :)

Vaše Jana

 


Copyright © Lekceaj.cz 2023. All right reserved.
Ke správnému fungování využíváme cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.